Naša filozofia

Dochované v prírode


Naše mäso z Biofarmy Turie pochádza z mladých býkov a jalovíc mäsových plemien Simental, Salers, Limousine, Angus a ich krížencov. Dobytok sa od apríla do konca októbra pasie na okolitých starostlivo ošetrovaných pasienkoch a počas zimy a obdobia telenia v nových moderných priestranných maštaliach. Naše zvieratá kŕmime výlučne prirodzenými krmivami z vlastnej produkcie, čo má zásadný vplyv na kvalitu mäsa.

Samozrejmosťou je vylúčenie preventívneho užívania antibiotík, hormónov, mäsokostnej múčky a geneticky modifikovaných surovín. Túto záruku však rozhodne nemáte, ak sa rozhodnete pre mäso z druhej strany zemegule, kde okrem dlhej cesty, je dovolené používať väčšinu z toho, čo je u nás "tabu".

U nás porážame a rozrábame len zdravý hovädzí dobytok, ktorý je pod prísnym veterinárnym dohľadom. Porážka aj rozrábka sa realizuje v nových, vlastných výrobných priestoroch, bez stresujúcej nakládky, dlhého prevozu a vykládky v cudzom prostredí a s cudzími ľuďmi. O naše zvieratá sa staráme s láskou, dôverne ich poznáme a tým celý proces prebieha v pokojnej atmosfére.

Celý objekt i technológia našej prevádzky sú úplne nové, zvieratá si priamo z pasienka presúvame po jednotlivých kusoch na následné spracovanie, pričom prvoradé kritérium je kvalita. Preto u nás spracovávame max. 2 kusy týždenne.

Kvalitné čerstvé, ako i vyzreté mäso, pod značkou Biofarma Turie distribuujeme na regionálny gastronomický, ako aj maloobchodný trh. Naše mäso spracováva kvalitný mäsiar Marián Hajro s bohatými skúsenosťami z Francúzska či Írska. Mäso sa po rozrobení na štvrte vychladí v novom modernom chladiacom boxe po dobu minimálne 24 hodín, následne sa rozrába na kuchynskú úpravu, prípadne plátky či kocky v novej klimatizovanej rozrábkarni. Takto spracované mäso je odblanené, bez tukového krytia a pripravené na priame kuchynské spracovanie podľa zákazníkovej objednávky.

Rozvoz mäsa realizujeme vlastným chladiacim dodávkovým automobilom priamo ku zákazníkom.

O naše zvieratá sa staráme s láskou, dôverne ich poznáme a tým vieme zabezpečiť, že celý proces prebieha v pokojnej, bezstresovej atmosfére. V prípade záujmu nás kontaktujte mailom či telefonicky. Ak máte záujem o pravidelné dodávky, radi sa s Vami stretneme osobne a preberieme všetky potrebné detaily a Vaše priania.